Instytut Zdrowia i Urody

tel. 531 666 737

Konwalia

Mezoterapia igłowa

cofnij

Ta metoda polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Po raz pierwszy zastosował ją francuski lekarz Michel Pistor w 1952 roku. Dziś to powszechnie stosowana metoda, którą w zależności od rodzaju substancji aktywnej i miejsca iniekcji ma rozmaite zastosowanie.

Mezoterapię igłową można stosować w celu:
 • profilaktyki starzenia się skóry
 • nawilżenia i rozświetlenia skóry
 • redukcji drobnych zmarszczek, rozstępów
 • przywrócenia napięcia i elastyczności skóry
 • leczenia cellulitu
 • wspomagająco w terapii leczenia łysienia

Zabiegi odznaczają się niewielką bolesnością, czuje się tylko lekkie ukłucie. Zastosowanie kremu znieczulającego może nawet całkowicie wyeliminować uczucie bólu. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach injekcji mogą utrzymywać się zaczerwienienia skóry i mikropęcherzyki, które znikają po kilku dniach.
Najlepsze efekty osiąga się po serii 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 14-21 dni. Następnie zaleca się zabiegi podtrzymujące co 2 miesiące.

Do mezoterapii igłowej używa się preparatów kwasu hialuronowego, w połączeniu z glicerolem lub innymi substancjami jak n.p.: kwas liponowy, witaminy, nukleotydy DNA, wyciągi z soi, zielonej herbaty, krzemionkę. Przeciwwskazaniami do mezoterapii są:
 • ciąża i laktacja
 • zaburzenia krzepnięcia w przebiegu chorób ogólnoustrojowych, a także z powodu przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • niewyrównana cukrzyca
 • zaburzenia odporności
 • infekcje skórne
 • aktywna opryszczka
 • alergia i nadwrażliwość na poszczególne składniki preparatów
 • menstruacja
W naszym salonie, do mezoterapii stosowane są m.in. następujące preparaty:

PRINCESS RICH - żel na bazie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu 18 mg/ml i glicerolu. Połączenie tych składników o wybitnie nawilżających właściwościach skutecznie zatrzymuje wodę w skórze, co pozwala zachować jej blask, napięcie i elastyczność. Preparat ten stosuje się do mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni.

IDEBAE ANTIAGING - preparat o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, dzięki połączeniu kwasu hialuronowego z idebenonem (syntetycznym wariantem koenzymu Q 10) i DMAE (dwumetyloaminoetanolem). Wskazany do ujędrniania skóry twarzy i ciała, redukcji zmarszczek, fałd i zagnieceń.

SKIN FILL vitamin C - preparat witaminy C, będącej jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy neutralizujących wolne rodniki i stymulującej syntezę kolagenu w skórze. Wskazania do zastosowania witaminy C to terapia skóry wiotkiej, potrzebującej rozjaśnienia.

NUCLEONIX DNA - gotowy do użycia mezokoktail składający się z nukleotydów DNA, wyciągu z zielonej herbaty, alg i kwasu hialuronowego, których zadaniem jest wspólne dzialanie w celu stymulacji wewnątrzkomórkowego metabolizmu. Wskazania do jego zastosowania to fotostarzenie się skóry, skóra w wieku okołomenopauzalnym, uboga w estrogeny, blizny potrądzikowe i rozstępy.

REVITAL CELLUFORM - nowoczesna formuła, której działanie można porównać do łagodnej liposukcji. Wyjątkowo skuteczna w likwidowaniu lokalnych złogów tłuszczu i obrzęku, dlatego ma główne zastosowanie w terapii cellulitu.

Mezoterapia igłowa Dąbrowa Górnicza - Konwalia

rezerwacja telefoniczna tel. 32 261 73 15

Dąbrowa Górnicza, ul Augustynika 1A

Thalgo Charmne Rose Bielenda Clarena Sally Hansen Guccio Nails Company Artego Joanna

Copyright Konwalia 2011 Wszielkie prawa zastrzeżone

Webmaster:Proffnet