Instytut Zdrowia i Urody

tel. 531 666 737

Konwalia

Mezoterapia igłowa w łysieniu

cofnij

 W przypadku łysienia zawsze należy zdiagnozować jego przyczynę. Może być objawem osłabienia organizmu. Wystarczy wtedy podawać doustne preparaty zawierające witaminy i mikroelementy oraz wcierać w skórę głowy substancje pobudzające wzrost włosów. W bardziej nasilonych przypadkach stosuje się mezoterapię, czyli iniekcje śródskórne w/w substancji.
W przypadku łysienia zawsze należy zdiagnozować jego przyczynę. W najlepszym razie może być objawem osłabienia organizmu. Wystarczy wtedy podawać doustne preparaty zawierające witaminy i mikroelementy oraz wcierać w skórę głowy substancje pobudzające wzrost włosów. W bardziej nasilonych przypadkach stosuje się mezoterapię, czyli iniekcje śródskórne w/w substancji.
Wyróżniamy następujące rodzaje łysienia
              

  • przejściowe - ustępuje po usunięciu przyczyny wywołującej je (np. niedokrwistość, grzybica, leki przeciwnowotworowe i przeciwkrzepliwe);
  • trwałe - np. po urazie, oparzeniu, po naświetlaniu promieniami rtg;
  • androgenowe - występuje głównie u mężczyzn. Jego przyczyną jest  genetycznie uwarunkowana wrażliwość mieszków włosowych na androgeny, czyli hormony męskie: obecnie istnieje możliwość skutecznego leczenia tego typu łysienia poprzez podawanie leków blokujących wpływ androgenów na mieszki włosowe. U kobiet ten typ łysienia jest zwykle objawem zaburzeń hormonalnych i wymaga diagnostyki oraz leczenia;
  • plackowate - jest to łysienie o nieprzewidywalnym przebiegu; na głowie pojawiają się miejsca, najczęściej kształtu okrągłego, zupełnie pozbawione włosów.Nie jest znana przyczyna tego schorzenia, bierze się pod uwagę czynniki autoimmunologiczne oraz stres. Leczenie jest bardzo trudne. Metodą przynoszącą dobre efekty jest mezoterapia.

Wskazania do mezoterapii owłosionej skóry głowy:
  • łysienie rozlane kobiet;
  • łysienie plackowate;
  • łysienie androgenowe;
  • włosy słabe, wymagające silnego odżywienia i wzmocnienia.
Częstość zabiegów: 1x w tygodniu przez 2 miesiące, a następnie 1x w miesiącu przez kilka miesięcy.
 

Dąbrowa Górnicza, ul Augustynika 1A

Thalgo Charmne Rose Bielenda Clarena Sally Hansen Guccio Nails Company Artego Joanna

Copyright Konwalia 2011 Wszielkie prawa zastrzeżone

Webmaster:Proffnet